Challenge B.I.G - Forum

1.000 cycling climbs/ascensions cyclistes

HomeHome  FAQFAQ  SearchSearch  RegisterRegister  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  Log inLog in  

Share | 

BIG day 2010.03.21

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
gyorgyigabor

PostSubject: Re: BIG day 2010.03.21   Sat Mar 20, 2010 10:58 pm

Péntek este én is nagyon csalódott voltam a formámat illetően, de ma jobb időben (igaz csak síkon tekertem fél órányit), már jobb volt az érzet.
Mindenesetre örülök én is, hogy laza tempó lesz, különben nagyot kínlódnék.
Back to top Go down
View user profile http://www.gyorgyigabor.hu
Berger

PostSubject: Re: BIG day 2010.03.21   Sun Mar 21, 2010 2:41 pm

Első leszek beszámolóilag Smile

Nagyon jó volt a túra, nagyon élveztem! Az sajnos, hogy el kellett jönnöm hamarabb. Nézem a képeket a dobogókői webcamerán, sajnos nem archivál a dög, csak valós időben üzemel, de látom, hogy kis késéssel, de felértetek. Lagalábbis van, aki késéssel. 12:00-kor még úton voltam.

Profnak: 12 perc volt a lejtő, de a várba több kellett, mint 15 perc, volt az 16 is.
Back to top Go down
View user profile
gyorgyigabor

PostSubject: Re: BIG day 2010.03.21   Sun Mar 21, 2010 4:42 pm

Mielőtt nyújtok és csobbanok a forró fürdőbe, én meg folytatom:
SZUPER volt !
Berger: a webcam után mentünk még a totemhez, ahol a többség még ott volt és ott emeltünk :-) Illetve én megúsztam, mert videóztam és fotóztam. :-)
Pap-réttől gyakorlatilag egy végső boly keretében jöttünk végig kb 10-en az volt nagyjából a túratempó, ahogy ki is írtuk. Lehet, hogy legközelebb fix-re írjuk ki az itinert: vagy pici intervallumba (pl: Pap-rét 10:15-25) és abból adódik, hogy 30-kor tutira továbbmegyünk.
Ahogy Dobogókőn mondtam is: a létszám fényében valóban jól sikerült, hiszen kb 40 főről semmit (edzettség, stb) sem tudtunk.
Említettem Gábornak is, hogy az emléklap is + a TTT naptárba bekerülés (onnan meg Ádámnak köszönhetően az ebike-ra felkerülés is jó húzás volt.

Hogy írottan is legyen nyoma: 62 résztvevő volt., míg reggel 64 magyar tag (persze nem minden résztvevő tag). Elég jó arány :-)

Utólag asszem igazat kell adnom Gábornak, talán jobb lett volna 20 perccel hamarabb indulni (persze akkor is komolyabb pihenések nélkül számolva, ha meg pihenőre is adtunk volna időt, akkor 1/4 9-kor (de ez időjárás függvényében agyon zima is lehetett volna, na meg volt aki Budafokról, Gyálról, Kistarcsáról, Nagymarosról jött.

JÖVŐ: a táv, a nehézség, a buli (bringaemelés, megemlékezés) miatt Gáborral 3 mondatot váltva egyértelműen adja magát: valamilyen formában kell, hogy hagyományt csináljunk ebből.
SZÉP HAGYOMÁNYT INDÍTOTTUNK ÚTJÁRA !
Legközelebb persze melegebb időben kéne (április vége, május vége közt ?) és másik irányból érkezve, akár máshonnan is rajtolva.

Fotó mindjárt:

Kb 13 perc videó készült, amire holnap estig összedobok egy 10 perceset a youtube-ra.

És köszi Gábor, Ádám, miqlas,
Balázs neked meg a többiek mellett örülünk, hogy végre találkoztunk.

(meglepőmód a felkaromban is jócskán éreztem az izmokat a túrán - mutatja év eleji formámat)

Last edited by gyorgyigabor on Sun Mar 21, 2010 6:40 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
gyorgyigabor

PostSubject: Re: BIG day 2010.03.21   Sun Mar 21, 2010 4:43 pm

Feri, látom a fotódat fent, GRATULA!
Egyedül voltál ?? Remélem nem. ha meg igen, akkor büszke lehetsz magadra, hogy így is mentél és ilyen magasra!

ferix wrote:
Jóidőt, hátszelet a holnapi túrához, vegyétek úgy, hogy én is veletek tartok, tartom az "Alpenfrontot", majd integetek a bicajjal innen a Dientner-Sattelröl.
Back to top Go down
ferix

PostSubject: Re: BIG day 2010.03.21   Sun Mar 21, 2010 8:15 pm

gyorgyigabor wrote:
Feri, .......
Egyedül voltál ??
Sajnos egyedül, de utána még gyalog felmentem a házi hegyemre, így olyan mintha többen lennék:-))
Back to top Go down
View user profile http://kotengerinaplo.blogspot.com/
kimura

PostSubject: Re: BIG day 2010.03.21   Sun Mar 21, 2010 9:21 pm

Sziasztok!

képeket nagyban is felraknátok? Köszi

amúgy nagyon jó volt, grat
Back to top Go down
View user profile
gyorgyigabor

PostSubject: Re: BIG day 2010.03.21   Sun Mar 21, 2010 9:38 pm

Fotók: megkérem majd Gábort küldje az az övéig, meg elkérem Pupuék (ha csinált) és mind egy helyre felteszem. (kérdés, hogy a picasa lekicsinyíti ?
Ha igen, akkor párat fel tudok dobni saját honlapomra.

MÁS: EDDIG 6 BIG-ES e napi túráról láttam fotókat, ill olvastam és:
verjük őket:
- Pasun Bran: 1-2 fő
- Dientner sattel: 1 fő
- Mur de Huy : kb 20 ember
- Monserrat (spanyol): kb 15 ember
- Madonna del Ghisallo (egy(ik) olasz: 9-10 ember
- Skalka (szlovák): 4 fő
folyt köv.
Back to top Go down
sonnycrockett

PostSubject: Re: BIG day 2010.03.21   Sun Mar 21, 2010 9:46 pm

Sziasztok!

Király volt a mai nap, elfáradtam. Még soha nem mentem 1030 m szintet, de jól ment. A cél az volt, hogy ne szálljak le a bicikliről, ez sikerült is.

Köszi a szervezést.
Back to top Go down
View user profile
gyorgyigabor

PostSubject: Re: BIG day 2010.03.21   Sun Mar 21, 2010 10:17 pm

Sziasztok !

Igazán nincs mit, örülök hogy akkor büszke lehetsz magadra.
tuti, hogy vhová cikket is írunk majd + a videóhoz megvárom az európai statisztikát, mert nő az esélye, hogy a legtöbb résztvevő nálunk volt, de asszem a dobogó már biztos. Még talán Danielék (elnök) meg a Poggio előzhet be.
És még egy: Critilmass-ban már a Bp-i a világelső, így van alapja, hogy itt is részt vegyen akár 100 ember - legközelebb :-)

Mint írtam, folytatjuk a hagyományt, lesz még hasonló, sőt szórólap is a (BIG-ről) a Békás teljesítménytúrán.

És még az érdekes, hogy akik itt feltűntök, vajon a túrán kik voltatok ? :-)
Back to top Go down
Prof

PostSubject: Nagy volt   Sun Mar 21, 2010 11:18 pm

Gratulációm és köszönet a szervezőknek, igen jól sikerült a túra. A sár annyira nem tetszett, de végülis nem bántam meg, hogy elmentem. Smile

Berger: Na, akkor lefelé már elég gyors vagy, csak felfelé kell gyorsulni. Smile
Back to top Go down
View user profile
daniel gobert
Admin

PostSubject: Re: BIG day 2010.03.21   Sun Mar 21, 2010 11:48 pm

Gratulációm Magyarórszág ! 62
Result(at)s :
Klevaliden (S) ?
Cliffs of Moher (IRL) ?
Mam Tor (England) 1
Posbank (NL) 55 !! Waaw !
Mur de Huy (B) 22
Muur Geraardsbergen (B) 10
Gorges du Loup (L) 16
Mont Cassel (F) 1
Col du Granier (F) ?
Mont Faron ?
Montserrat (E) : 13
Urkiola (E) ?
Trifels (D) 12
Poggio (I) 1
Ghisallo (I) 10
Futa (I) 10
Dientner Sattel (A) 1
Skalka (SK) 4
Dobogo-Kö (H) 62 !!!! Waaw !
Stana de Vale (RO) 1
Pasul Bran (RO) 14

[b]

gyorgyigabor

PostSubject: Re: BIG day 2010.03.21   Mon Mar 22, 2010 1:08 am

Prof, mi tartozunk köszönettel neked is, mint önkéntes segítőnek.:-)
Back to top Go down
daniel gobert
Admin

PostSubject: Re: BIG day 2010.03.21   Mon Mar 22, 2010 1:11 am

Urkiola : 21
Granier : 2

gyorgyigabor

PostSubject: Re: BIG day 2010.03.21   Wed Mar 24, 2010 1:50 am

VIDEO:
http://gyorgyigabor.uw.hu/20100321_BIGday_youtube3.wmv
(ezt a gyorgyigabor.uw.hu - t nem is használom, csak most 2-odszor tárhely gyanánt.)

Még csak ideiglenesen adom meg ezt a címet, mert innen letölthető, de próbálkoztam a youtube-bal-de ez a minőség ott a feltöltés után leromlott.
Most próbálkozom máshogy... :-(
Back to top Go down
kimura

PostSubject: Re: BIG day 2010.03.21   Wed Mar 24, 2010 9:05 am

vimeo.com
Back to top Go down
View user profile
adams

PostSubject: Re: BIG day 2010.03.21   Wed Mar 24, 2010 11:31 pm

Hello Gabor!

Nagyon szuper a video, jo volt ujra atelni Smile Aztan meg ha lesz valami uj kirajzas, akkor szoljatok, igyekszunk mi is menni, meg kampányolni Smile

Udv,
Adam
Back to top Go down
View user profile
gyorgyigabor

PostSubject: Re: BIG day 2010.03.21   Wed Mar 24, 2010 11:41 pm

Köszi Ádám,
beszéltünk róla Kreicsi Gáborral is, hogy idén is lesz olyan esemény (igaz talán az erősebb féléknek az egyik), amit mindenképp jelez,
aztán mivel a hagyomány teremtés JÓL SIKERÜLT, mindenképp folytatjuk, AZ BIZTOS!
És még egy: érdekes lenne - de ezt nem tudom, hogy - hogy lehetne felmérni (hisz most kb 22 + 10 emberre számítottunk és lett 62, hogy vajon pl hasonló túrára lenne-e érdeklődés máshol: bár a Kékestető vonzó, de a forgalom miatt necces, viszont a bükki Felső-Borovnyák vagy a mecseki Misinánál akár lehetne hasonlót (privát vélemény): azaz közös indulás, erdészeti úton tekerés, majd bringaemelés.
hm ?
A másik gondolat: a létszám miatt, meg Bp közelsége miatt jövőre is lehetne Dobogókő a cél, de másik irányból (pl: Sztendre felől Király kúti nyereg, legurulás Ördög küllője, majd fel Mexicó és Dobogókő.:-)

Úgyhogy jelentkezünk majd. De én még napokon belül is, ha végre youtube-ra is fel tudom tenni jó minőségben a videót. :-)

Véleményed / véleményetek a fentiekről ?

adams wrote:
Hello Gabor!

Nagyon szuper a video, jo volt ujra atelni Smile Aztan meg ha lesz valami uj kirajzas, akkor szoljatok, igyekszunk mi is menni, meg kampányolni Smile

Udv,
Adam
Back to top Go down
sonnycrockett

PostSubject: Re: BIG day 2010.03.21   Thu Mar 25, 2010 1:28 am

Gábor!

Írod, hogy jövőre más útvonal is elképzelhető.
Egyébként, melyik a Pilis legnehezebb emelkedője?

Sonny
Back to top Go down
View user profile
gyorgyigabor

PostSubject: Re: BIG day 2010.03.21   Thu Mar 25, 2010 1:43 am

Jó lenne tudni, vajon Te ki voltál a túrán ? :-)
a videóról biztos be tudod azonosítani magad, esetleg fotóról is ?
Viszont talán nem a Pilisben nőttél fel.
Hosszban a legnehezebb, vagy akár rövid, de meredek ?
Nehéz kérdés....
- ha nem veszem figyelembe a hosszát, akkor a két legnehezebb a Lajosforrásra felvivő, illetve a pilisszántói.
- ha próbálnám a hosszával együtt is, akkor talán a PIlismarót - Hoffmann fogadó - Mexicó - Dobogókő (de az eleje ennek is laza, csak a vége felé (főleg Mexicónál) nehéz. Az unalom miatt akár nehéznek mondhatjuk az Esztergom felőlit is, bár abban nincs olyan meredek.

Sonny, véleményed arról, ha lenne hasonló túra másik BIG csúcsra (akár idén ?): szerinted lehetne rá érdeklődés - egyáltalán ezt hogy lehet felmérni ? Vagy sokakat a bringaemelés motivált ? Az motiváló lehet, ha magyar BIG találkozónak nevezzük el... nem tudom, hogy a 25. évfordulót elfeledve lehet-e még motiváló egy hasonló túra máshol (előbb a Felső Borovnyákot (Bánkút mellett) említettem - az sem meredek, talán csak a legvége.
hm ?

sonnycrockett wrote:
Gábor!

Írod, hogy jövőre más útvonal is elképzelhető.
Egyébként, melyik a Pilis legnehezebb emelkedője?

Sonny
Back to top Go down
sonnycrockett

PostSubject: Re: BIG day 2010.03.21   Thu Mar 25, 2010 2:00 am

3:04-nél a piros felsőben én vagyok. Ja, és persze a kék Favoritot sem lehet elfelejteni Smile
Véleményem szerint lenne érdeklődés egy másik BIG-re is, de ezt minimum 1 hónappal előtte bejelenteném.
Hogy mennyien jönnének el vidékre, arról fogalmam sincs, de itt sem számítottatok ennyi emberre.
Sok helyen kell hírdetni, ha fontos a résztvevők száma.

Ui.: Aki bringát akar emelgetni, az otthon is megteheti Smile Aki eljött az biztos talált számára fontos szempontot. (teljesítmény, táj, társaság)

Sonny
Back to top Go down
View user profile
gyorgyigabor

PostSubject: Re: BIG day 2010.03.21   Thu Mar 25, 2010 2:51 am

Akkor az emelésnél is jól látni, amikor lassan végigmegyek az arcokon (kék sisak a fejeden, piros felső)
Semmi elvárás, vagy más ok nincs, hogy minimum hányan legyünk, de azért jó, ha nem 8-an megyünk, hanem akkor min 20-an.
Hány éves a favorit ? Merre és mennyit tekersz ? MIlyen gyakran ?

Még egy kérdés: Te mit választanál megszervezendőnek? Kékes (+ akár Galya), mert mégis az a TOP (de autóforgalmas), vagy inkább békés, autóktól védett Bükk (picit messzebb) ?

GyG

Ui: reményt keltően alakulnak a dolgok a videóval, hogy youtube-ra is felkerülhessen.... - (1 napja nagyon pipa voltam)

sonnycrockett wrote:
3:04-nél a piros felsőben én vagyok. Ja, és persze a kék Favoritot sem lehet elfelejteni Smile
Véleményem szerint lenne érdeklődés egy másik BIG-re is, de ezt minimum 1 hónappal előtte bejelenteném.
Hogy mennyien jönnének el vidékre, arról fogalmam sincs, de itt sem számítottatok ennyi emberre.

Ui.: Aki bringát akar emelgetni, az otthon is megteheti Smile Aki eljött az biztos talált számára fontos szempontot. (teljesítmény, táj, társaság)

Sonny
Back to top Go down
sonnycrockett

PostSubject: Re: BIG day 2010.03.21   Thu Mar 25, 2010 10:27 am

A Favorit kb. 20 éves (az apósomé), de nagyon jó gép, akkor még tudtak tartós dolgokat csinálni.
Én a XVIII. kerületben lakom, úgyhogy Ecser, Maglód, Pécel, Isaszeg, Gödöllő, Nagytarcsa gyakori célpontok. Bár mostanában a János-hegyet is erőltetem, hogy legyen komolyabb emelkedő is. Heti háromszor próbálok tekerni 50-60 km-t.
Szerintem a Kékes a jobb (ha már választani kell), bár nem tudom mekkora az autóforgalom és milyenek ott az utak. A Bükk is biztosan gyönyörű én annak is örülnék.
Jó lett a videó. Alatta milyen zene megy?

Sonny

gyorgyigabor wrote:
Akkor az emelésnél is jól látni, amikor lassan végigmegyek az arcokon (kék sisak a fejeden, piros felső)
Semmi elvárás, vagy más ok nincs, hogy minimum hányan legyünk, de azért jó, ha nem 8-an megyünk, hanem akkor min 20-an.
Hány éves a favorit ? Merre és mennyit tekersz ? MIlyen gyakran ?

Még egy kérdés: Te mit választanál megszervezendőnek? Kékes (+ akár Galya), mert mégis az a TOP (de autóforgalmas), vagy inkább békés, autóktól védett Bükk (picit messzebb) ?

GyG

Ui: reményt keltően alakulnak a dolgok a videóval, hogy youtube-ra is felkerülhessen.... - (1 napja nagyon pipa voltam)

sonnycrockett wrote:

Sonny
Back to top Go down
View user profile
Berger

PostSubject: Re: BIG day 2010.03.21   Thu Mar 25, 2010 11:58 pm

Klasz a video, köszönet érte! Legalább már a feleségem is elhiszi, hogy ott voltam.

Az a Favorit tényleg patinás darab, már ott is feltűnt. Használd sokáig egészséggel!
Back to top Go down
View user profile
sonnycrockett

PostSubject: Re: BIG day 2010.03.21   Fri Mar 26, 2010 12:30 am

Ja, én is megmutattam a videót a feleségemnek, de én már a hazaérkezéskor az oklevéllel nyitottam a biztonság kedvéért. Smile
Egyébként meg mountival járok, csak ilyen jeles alkalmakra használom a Favoritot. Köszi a jókívánságot.

Sonny

Berger wrote:
Klasz a video, köszönet érte! Legalább már a feleségem is elhiszi, hogy ott voltam.

Az a Favorit tényleg patinás darab, már ott is feltűnt. Használd sokáig egészséggel!
Back to top Go down
View user profile
gyorgyigabor

PostSubject: Re: BIG day 2010.03.21   Fri Mar 26, 2010 1:00 am

Köszi az elismerést (video), remélem holnap este fel kerül youtube-ra is jó minőségben:
a 2 zene alatta
http://www.youtube.com/watch?v=t6OPBIPQBMs
azaz : http://www2.mrtzcmp3.net/Mark_Norman_with_Jes_One_Moon_1s.html
és ez:
http://www.youtube.com/watch?v=djF_wObm_FA

van egy progi, amivel a youtube zenéket mp3-ba le lehet menteni:
Free youtube to mp3 converter (DVDvideosoft szoftver), bár a felső szám simán van meg mp3-ból, az utóbbit a youtube-ról konvertáltam át.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: BIG day 2010.03.21   

Back to top Go down

BIG day 2010.03.21
View previous topic View next topic Back to top 
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» New kites for Blast, for 2010
» Nebelhorn Trophy 2010