Challenge B.I.G - Forum

1.000 cycling climbs/ascensions cyclistes

HomeHome  FAQFAQ  SearchSearch  RegisterRegister  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  Log inLog in  

Share | 

BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AuthorMessage
gyorgyigabor

PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   Sun Mar 02, 2008 1:43 am

Aug 20-án akkor Ziar n... -nál csatlakoznék sztem, Drégelypalánkon tervezek majd aludni előtte.
Viszont
KÉkes után az autó miatt ültök kocsiba, hogy közelebb legyen ?
Azt is lehet, h egy ember autózik csak és a többi teker. Mert ha tekerni akar a magyar tájakon és sztem erőnlétileg lazán bírja.
Parádtól Eger sacc 35 km (térképen megnézhetném, de....) és abból csak 18 km az emelkedős.

Ha a Dobogókői tekerés 13 ó után kezdődne, akkor én is ott tudok lenni.

GyG
Back to top Go down
View user profile http://www.gyorgyigabor.hu
gyorgyigabor

PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   Sun Mar 02, 2008 1:44 am

Holnapra talán készen lesz egy 10 perces bringás videofilmem (netre rakva) Dobogókő mászásról a Csobánkai és Szántói emelkedőn át :-)

- a tekerés vasárnap történt -
Back to top Go down
gabor kreicsi

PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   Sun Mar 02, 2008 9:51 pm

gyorgyigabor wrote:
Aug 20-án akkor Ziar n... -nál csatlakoznék sztem, Drégelypalánkon tervezek majd aludni előtte.
Viszont
KÉkes után az autó miatt ültök kocsiba, hogy közelebb legyen ?
Azt is lehet, h egy ember autózik csak és a többi teker. Mert ha tekerni akar a magyar tájakon és sztem erőnlétileg lazán bírja.
Parádtól Eger sacc 35 km (térképen megnézhetném, de....) és abból csak 18 km az emelkedős.

Ha a Dobogókői tekerés 13 ó után kezdődne, akkor én is ott tudok lenni.
2.
GyG

1. Garamszentkereszt - találka - OK bounce

2. Kékes után valóban így lenne, ahogy sejtetted. Mivel aznap én leszek a sofőr, így szívesen átviszem egyedül is az autót, ha a többségnek (ill. aki velem jön azoknak) így jobb.

3. Szerintem biztosan 13 óra után lesz és az is lehet, hogy Pomázról. Daniel majd előtte dönti el, hogy kívánja-e érinteni Budapestet.

4. A videó linkjét majd légyszi tedd fel ide. (Index-et már nem olvasok vagy két hónapja.)

Köszi és üdv!
Gábor
Back to top Go down
View user profile http://galcsik-it.hu/kreicsi/
gabor kreicsi

PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   Mon Mar 03, 2008 10:28 pm

Gábor!

Nagyon jók lettek a videók! Gratulálok hozzájuk!
Nagyszerű zenéket szerkesztettél alájuk.
Beteszem ide is a linket. Gondolom nem gond.
http://www.youtube.com/watch?v=M9iXJPEiJmw .

Érdekes, hogy a Koralpen a zord idő ellenére mennyi bicajost látni. Mi anno 2006 nyarán voltunk ott és alig láttunk egy vagy két bringást a jó idő ellenére.
Back to top Go down
gyorgyigabor

PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   Tue Mar 04, 2008 1:50 am

Köszi :-)

Én meg a Daniel-es találkozó szervezésének örülök, hogy ennyire foglalkozol vele :-)

Elkészült a Dobogókőről is:

Ide teszem az angolt is, ha Daniel olvassa.
IN ENGLISH:

This is Dobogókő (no 850) but not straight from Pomáz, but from Pomáz through Csobánka (12% steepness), than Pilisszántó : after the village 17% steepness. One of the hardest public road in Hungary.

http://www.youtube.com/watch?v=6g_89X6sZvU

(if you click at the bottom the 2nd right icon, it will be smaller, but sharper)

Gabor
Back to top Go down
gabor kreicsi

PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   Tue Mar 04, 2008 10:43 am

Szuper!
Jó hely az a Dobogó-kő.

Ezt a két filmet (Ausztria, Dobogó-kő) ki tudnád majd írni egy adathordozóra. Én meg viszem majd neked a Tour 97-et. Vagy más is kell?

Majd kereslek még privátban is egy-két dologban, de most sok a bizonytalanság körülöttem. Előzetesben csak annyit, hogy készülünk Somival (no.: 470) Flandriába és vannak még ötleteim.
Back to top Go down
gyorgyigabor

PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   Tue Mar 04, 2008 11:15 am

Persze és természetesen nagy méretben is - azaz normálisan nézhetően :-)

Kíváncsi vagyok az egyéb ötleteidre :-)
Flandriába nem megyek, de Erdély előtt én is keresek fel közeli BIG-eket. Ideje lesz eljutni a Mecsekbe is, Pannonhalmára is, stb.
Back to top Go down
gabor kreicsi

PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   Tue Mar 04, 2008 11:57 am

gyorgyigabor wrote:
Persze és természetesen nagy méretben is - azaz normálisan nézhetően :-)

Kíváncsi vagyok az egyéb ötleteidre :-)
Flandriába nem megyek, de Erdély előtt én is keresek fel közeli BIG-eket. Ideje lesz eljutni a Mecsekbe is, Pannonhalmára is, stb.

Köszönöm szépen a filmeket!

Flandriát azért is írtam, mert beszéltünk róla január elején.

Ezek szerint Erdélybe (is) készülsz?

Én elsősorban Ukrajna miatt keresnélek. Van egy ötletem rá és egyedül nem mernék belevágni.
Back to top Go down
gyorgyigabor

PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   Tue Mar 04, 2008 12:12 pm

Nyitott vagyok rá, kinéztem már az útvonalat, szállást is néztem, vonatot is, sőt - bár nem BIG, de - a Vereckei hg-t beletettem, igaz a 3. BIG-et egyelőre nem (bár akár lehet).

Mivel nagyon gazdálkodni akarok a szabikkal :egyelőre a máj 1-i ill a pünkösdi hosszú 7végében gondolkodom. (a máj 1-i mondjuk nektek kérdéses lehet, hisz előtte jöttök haza, viszont az 4 napos hétvége, abból 3-at azért tervezek tekerni.)

Mi az 5leted ?

Erdély az szintén a szabik jól kihasználása miatt csupán 9 nap lesz, 5 nap szabival. Szállásokat már nézegettem. Házban alvásos verzió lesz, de 1-2 nap elég feszesnek néz ki - úgyhogy picit még módosulhat, de nem sokat :-)
Back to top Go down
gabor kreicsi

PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   Tue Mar 04, 2008 12:25 pm

Hű, ez aztán a menü. ;-)

Akkor menjünk sorban és nem privátban, hátha mást is érdekel.
1. Ukrajna
Valamikor áprilisban mennénk a keresztlányomékhoz Nyíregyházára. Innen gondoltam egy napban megjárni az Uszoki-hágót.
Vagy Záhonyból oda-vissza bicajjal (230 km) vagy kocsival kimennék Szlovákiába és onnan egy körben (200 km). Abban több lenne a nyugodt és szép út. Szóval nekem egy napom lenne rá.
A májusi négy nap nekem kizárt. Két fontos program is van benne és - mint céloztál is rá - előtte fogunk hazajönni.

2. Erdély
Idén mindenképpen zarándokolni szerettem volna vagy Rómába vagy Csíksomylóra, de ennyi időre nem tudok most elmenni itthonról. Így jövőre cél Róma. 2008-ban magyarországi zarándok utakat tervezek például Vizsolyba, hiszen idén van a Biblia éve.
Jó lett volna veled menni Erdélybe, de már lemondtam róla.

3. A klubtól mennénk május végén pár napra Kelet-Tirolba. Giro plusz néhány komoly hegy. A hegyi egyenkéntit néznénk meg.

Szóval a hosszabb szabik nekem a családdal lesznek. Flandria lesz a fő túra.
Back to top Go down
hvcsaba

PostSubject: Augusztus   Tue Mar 04, 2008 1:52 pm

Sziasztok!

Akkor ha minden jól alakul, én 19-én csatlakoznék hozzátok Parádon. Majd annyit kérnék tőletek, hogy írjátok meg, hogy hánykor lesz a találkozó, mert valószínűleg Hevestől fogok eltekerni Parádra, ami Mátraházán át testvérek között is van vagy 70km, tehát nekem azt bele kell kalkulálni, hogy beleférjen. (Személy szerint örülnék, ha 10 óránál nem nagyon lenne hamarabb, de majd igyekszem.)

Szóljatok, ha jösztök a Felső Borovnyákra, hátha szabaddá tudom tenni magam, és beszállok egy közös tekerésbe. Remélem, hoyg rá fogok érni és tekerhetünk együtt egyet.
Back to top Go down
View user profile
gabor kreicsi

PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   Tue Mar 04, 2008 2:08 pm

Értem a szitut és bízom benne, hogy csatlakozni tudsz.
Szerintem (bár úgy is Danielre bízzuk a döntést) a 10 órás talákozó már későn van, de elég ha Mátraházával számolsz, mert Kékestetővel kezdenénk.

A Felső-Borovnyák is aznap lesz vagy te egy független napra gondoltál?

Én szoktam járni a Bükk 900-as csúcsai teljesítménytúrára, amely a Felső-Borovnyákot is érinti. Azon (augusztus első szombatja) találkozhatunk.
Back to top Go down
G.Domonkos

PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   Tue Mar 04, 2008 9:15 pm

Már csak kapkodom a fejem, annyi verzió van már a közös programokra. A szívem sok helyre húzna engem is, de hát a realitások talaján kell maradni. Amihez perzse tudok, szívesen csatlakozok. Elsők között van a Daniellel közös tekerés, mivel tavaly Belgiumban nagyon szívélyesen fogadott. Én az idei BIG találkozó helyszíneinek egy részét tavaly nyáron teljesítettem, de ismét elmennék, ha beleférne (időben is és pénzben is). Talán idén is összejön valami belga, esetleg luxemburgi túra, sunny a családi nyaralással egybekötve. Szóval tervek vannak bőven. sunny
Back to top Go down
View user profile
hvcsaba

PostSubject: találka   Tue Mar 04, 2008 9:43 pm

Szia!

A Bükk 900-as csúcsai túra alatt a gyalogtúrát érted? Mi többször elkezdtük, de sohasem fejeztük be. Egyáltalán ha valakit érdekel, hol lehet igazolólapot kapni? A felsőborovnyák nem esik kívül országúti vonalon? Nem kell terepre menni? Mondjuk szívesen felmegyek veletek, csak úgy kérdem.

Az jó lenne, ha Mátraházán találkoznánk. Oda 10 előtt is ki tudok érni, legfeljebb hamarabb kelek és indulok, meg nagyobb átlagot megyek. Talán előtte nem sokkal jó lenne mobilszámokat is cserélni privátban, hogy fel tudjuk venni egymással a kapcsolatot.

Ami az aznapi Felső Borovnyákot illeti, lehet, hogy a Bükk-fennsíkra még felmászok majd veletek. Nekem csak annyi kötöttség van, hogy még aznap érjek vissza Hevesre sötétedésre, és ez az akcióm lehetőleg essen 250km napi táv alá. cheers
Back to top Go down
View user profile
gabor kreicsi

PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   Wed Mar 05, 2008 9:16 am

Először is NAGYON JÓK A KÉPEID CSABA a BIG honlapon!

Szóval a Bükk 900-as csúcsai elsősorban gyalogos teljesítménytúra, de - akit nem riaszt vissza a sok bicajtolás - annak kerékpárral is ajánlható. Shocked

Itt van a túra hivatalos oldala és az is, hogy hol tudsz igazolókartont rendelni, ha nem a túra napján akarod bejárni a csúcsokat.
http://www.freeweb.hu/termeszet-jaras/bukk900.htm

Itt van egy rövid élménybeszámoló a - számomra - kedvenc túrámról.
http://members.chello.hu/d.molnar1/irasok/bukk900_forever.htm

A Felső-Borovnyák (945 m) aszfaltos úton érhető el. Ezért is lett berakva Bánkút helyett, hiszen annál magasabban van. Eredetileg gondolkodtunk még a Kőrös-bércben is (956 m) amely szintén aszfaltos hegy, de az nagyon kiesik szinte mindentől és a burkolata sem túl ideális.

Ha közeledik a magyar találkozó, akkor igyekszem minden apró részletet megírni. Majd a telefonszámomat is elküldöm. Páran már ismerik. Smile
Az is lehet, hogy Egerből a kocsival - ha lesz benne hely - elvihetünk egy darabon Heves felé.
Back to top Go down
hvcsaba

PostSubject: találkozó   Wed Mar 05, 2008 9:48 pm

Örülök, hogy tetszenek a képeim, Gábor. Ha gondolod, nézd meg a honlapomat, ott további meseszép képeket is találsz: www.hvcsbike.mlap.hu
Tavaly voltunk a Dolomitokban, egy életre szóló élmény marad számomra a fenséges hegyek látványa. (Természetesen a képek szabadon letölthetők és saját célra felhasználhatók.)

Ami a találkozót illeti, majd úgyis az aktuális helyzet fogja meghatározni, de azért köszönöm a felajánlást. Azért én nagyon szeretném, hogy addig eleget tudjak edzeni ahhoz, hogy akár egy 200-as táv is beleférjen.

Már várom, remélem, hogy mindjnyájan kellemes emlékekkel fogunk gazdagodni.
Back to top Go down
View user profile
hvcsaba

PostSubject: Felső Borovnyák   Wed Mar 05, 2008 9:55 pm

Megvan, már tudom, hogy melyik a Felső Borovnyák. Voltam már fent, kerékpárral is. Ez ugya az a hegy, ami a sípályák tetején van.

900-as csúcson is jártunk már fent. Én úgy emlékszem, hogy ezt a táblát nem sikerült megtalálni, és nekem még egy másik Bánkút melletti hegynél is kétséges, hoyg megvan-e a tábla. Határozottan emlékszem, diákjaimmal jártam fent, és Bánkút mellett az egyik táblát kidöntve találtuk meg, úgy vettük le róla a lenyomatot a bélyegzőhöz.

Te mit tudsz a táblák jelenlegi állapotáról? Hány áll közülük? Sajnos attól tartok, hogy ami közelebb van, azt barbárabb egyének kidöntik. Ami kissé távolabbi csúcs, oda nem mennek fel.

Egyébként ez a 900-as csúcs arra is jó volt hogy nagyon szép helyeket fedeztünk fel a Bükkben. Olyanokat is, amelyek nincsnek rajta a csúcsok listáján. Tévedésből ugyanis felmentünk egy olyan hegyre is, ahol nem volt fent tábla. De legalább találtam fent egy szép tisztást. Képzeld el azt az lményt, hoyg körülötted mindenhol fák, te meg a tisztás közepén lefekszel a fűre, és felnézel, és csak nézed, és nézed a kék eget. Csodálatos volt! Ezt szeretem a kerékpározásban is, hoyg ilyen szép helyekre jutunk el.
Back to top Go down
View user profile
gabor kreicsi

PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   Thu Mar 06, 2008 9:51 am

hvcsaba wrote:
Ez ugye az a hegy, ami a sípályák tetején van.

Te mit tudsz a táblák jelenlegi állapotáról? Hány áll közülük?

Egyébként ez a 900-as csúcs arra is jó volt hogy nagyon szép helyeket fedeztünk fel a Bükkben. Olyanokat is, amelyek nincsnek rajta a csúcsok listáján. Tévedésből ugyanis felmentünk egy olyan hegyre is, ahol nem volt fent tábla. De legalább találtam fent egy szép tisztást. Képzeld el azt az lményt, hoyg körülötted mindenhol fák, te meg a tisztás közepén lefekszel a fűre, és felnézel, és csak nézed, és nézed a kék eget. Csodálatos volt! Ezt szeretem a kerékpározásban is, hoyg ilyen szép helyekre jutunk el.

Igen, az a Felső-Borovnyák.
Korábban valóban ki volt dőlve az oszlopa, de pótolták és most a radarbázis melletti kerítésnél van, tehát abszolút a legmagasabb ponton.
A BIG listán található "sign" is onnan való, az lett lefotózva.

Minden tábla a helyén van és szép állapotban vannak. Erre a szervezők nagyon figyelnek.

A Bükknek több mint 40 csúcsa emelkedik 900 méter fölé, de igazából 20 van jól beazonosítható, egyedi helyen. Erre kerültek fel a táblák és ezekre működik a mozgalom is.

Amit írtál a természetről, az ezen a túrán kifejezetten előjön. Erről írtam a beszámolómban is, hogy ilyen paraméterekkel rendelkező kört máshol, Magyarországon nem talál az ember. Semmi lakott település és körben csak az erdők, még utat is ritkán lát az ember.

Ha van MTB-d, akkor a BIG találkozó előtt itt is találkozhatunk. Smile
Back to top Go down
hvcsaba

PostSubject: örömhír!!!   Thu Mar 06, 2008 1:35 pm

Örömmel értesítek minden kedves BIG tagot, hogy ma hajnalban (2h40m) megszületett második kislányunk, Sára.

2950g és 51cm. Igazi kerékpáros alkat. (Csak viszonyításként: a nővére, Flóra ugyanilyen hosszú volt születésekor, csak 3450g.)

Gábor, a programjainkat egyeztetve bárhol találkozhatunk, MTB-m is van, csak nem nagyon szeretek rajta menni. Szóval én egy közös outi tekerésben sokkal szívesebben benne vagyok. Egyeztetés kérdése csak.

Amit nagy valószínűséggel állíthatok, hogy nekem ápr. 14 és 20 között több szabadidőm lesz. Egy délutáni tekerés belefér, amint megtartottam az óráimat. Főleg a kedd és a csütörtök jöhet szóba. Majd még egyeztetünk.

Máskor is jó lehet, csak akkor meg kell beszélnem a feleségemmel, és a gyerekeimhez is alkalmazkodnom kell. Ha valamelyik hétvégén szabad vagyok, fogok írni neked.
Back to top Go down
View user profile
hvcsaba

PostSubject: tlálkozó   Thu Mar 06, 2008 1:37 pm

Nekem azok a hétvégék a legjobbak tekerésre, amikor a családdal lemegyünk anyósomékhoz Hevesre. Látom, hoyg te S.tarjánból vagy. Szerintem egy-egy ilyen hétvégén bárhol találkozhatnánk a Mátrában. Az mindkettőnknek elérhető közelségben van, nem?
Back to top Go down
View user profile
gabor kreicsi

PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   Thu Mar 06, 2008 2:37 pm

hvcsaba wrote:
Örömmel értesítek minden kedves BIG tagot, hogy ma hajnalban (2h40m) megszületett második kislányunk, Sára.

Ez igazán nagyszerű hír!
Gratulálok és jó egészséget kívánok az egész családnak
Back to top Go down
gabor kreicsi

PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   Thu Mar 06, 2008 2:41 pm

hvcsaba wrote:
Nekem azok a hétvégék a legjobbak tekerésre, amikor a családdal lemegyünk anyósomékhoz Hevesre. Látom, hoyg te S.tarjánból vagy. Szerintem egy-egy ilyen hétvégén bárhol találkozhatnánk a Mátrában. Az mindkettőnknek elérhető közelségben van, nem?

Nekem is azok a hétvégék a legjobbak, amikor elmegyünk anyósomékhoz. Ezért is szerepel a Salgótarján mellett Göd. Very Happy
Igazán hosszú tekeréseket innen tudok tenni. Salgótarjánból inkább csak pár órásakat szoktam, legtöbbször hétközben, hogy a hétvégén a családdal tudjak lenni.

Természetesen, egyeztethetünk majd.
Back to top Go down
G.Domonkos

PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   Thu Mar 06, 2008 2:48 pm

Csatlakozom a jókívánságokhoz, gratulálok az újszülötthöz. Nekem ezek már régi élmények, unoka meg még nincs. De majd csak lesz.
Jellemző, hogy az apuka már maga elé képzeli, hogy hajt majd a gyerek a bringán. Ilyenk vagyunk mi, megfertőzöttek.
Back to top Go down
View user profile
gyorgyigabor

PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   Fri Mar 07, 2008 1:28 pm

Csaba én is gratulálok Sárához és jó egészséget kívánok az egész családnak!

GyG
Back to top Go down
gyorgyigabor

PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   Fri Mar 07, 2008 1:32 pm

Nekem meg épp a sok utazgatást kerülendő meg a szabi kihasználás miatt inkább jobb a máj 1-i hoszsú hvége.
Előtte tervezem vmikor Pannonhalmát, pár héten belül, azután vagy a Misinás két nap jön, vagy egynapos F Borovnyákra (de lehet h ezt összekötöm az ukránokkal.)

A Kelet Tiroli túráról egyéb részletek ? csatlakozás mi módon lehetne ? Hány napra mennétek ? Egy helyen aludnátok végig ? Hol ?
Idei túravariációim egyike több kelet-tiroli, déltiroli emelkedőt is érint, így épp a kinézett Kronplatz-ot, ami 2000m feletti és asszem leaszfaltozták végig - Giro miatt. Maránótól NY-ra nem messze is van két 2000m fölé vivő völgy is + talán a Pfitscherjoch-hoz is egész jó az út, bár lehet, h a vége már nem aszfalt.

GyG

gabor kreicsi wrote:
Hű, ez aztán a menü. ;-)

3. A klubtól mennénk május végén pár napra Kelet-Tirolba. Giro plusz néhány komoly hegy. A hegyi egyenkéntit néznénk meg.

Szóval a hosszabb szabik nekem a családdal lesznek. Flandria lesz a fő túra.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   

Back to top Go down

BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon
View previous topic View next topic Back to top 
Page 2 of 7Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Runner Fight!!!
» ADV Rider Eastern Rendezvous pics - 700 miles of WRR bliss!